کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

طراحی و اجرای نمای فریم لس

طراحی و اجرای نمای فریم لس (5)

چهارشنبه, 07 بهمن 1394 18:24

اجرای نمای فریم لس

نوشته‌شده توسط

یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان ، نماهای فريم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب، نصب ساده و بار گذاری مناسب را به صورت یکجا ارائه می دهد.در این سیستم ابتدا سطح نما بصورت شبکه بندی کامل زیر سازی شده و پروفیل های آلومینیومی فریم نما روی این شبکه بندی قرار می گیرند.
وجود لاستیکهای هوا بندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملا ایزوله(آب بندی و هوا بندی) گردد و از نکات بسیار مهم این سیستم آن است که در سطح نما بیشتر شیشه دیده شده و آلومینیوم با ظرافت خاصی در کنار شیشه قرار می گیرد و در ضمن پنجره های باز شو نیز قابل رویت نمی باشد،همین امر باعث گردیده تا این سیستم مورد توجه اکثر طراحان ساختمان قرار گیرد.

شيشه دو جداره
شیشه دو جداره از ترکیب دو لایه شیشه و یک لایه جدا کننده آلومینیوم(اسپيسر)که با رطوبت گیر (سليکاژل پر شده است ساخته می شود. بین دو لایه شیشه را می توان با گاز آرگون عايق حرارتی) یا SF6(عايق صوتی یا ترکیبی از این دو پر نمود از مزایای این نوع شیشه در پنجره ساختمانها:
صرفه جویی در مصرف انرژی
کاهش تولید گاز های آلاینده تا حدود 70%
کاهش آلودگی صوتی
نمای فريم لس
در نمای فريم لس شيشه ای، قابهای آلومینیومی نگه دارنده شیشه (دو جداره یا تک جداره) بر روی یک فریم آهنی که از پروفیل هایی با سایز های متفاوت (غالبا 40*40) ساخته شده است نصب و فیکس می گردد. فواصل شیشه با یکدیگر در نمای بیرونی چنان نزدیک هم بوده که فریم آهنی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.
غیر قابل تشخیص بودن فریم های باز شو از خارج ساختمان قابلیت نصب از داخل بنا و بدون استفاده از داربست، آب بندی و هوا بندی موثر، سبکی وزن، مقرون به صرفه و سهولت نصب شیشه ها از جمله مزایایی است که این محصول را در برابر سایر سیستم ها برتری می بخشد.

اجرای نمای فريم لس Frame Less

ابتدا سطح نما توسط پروفیل های فلزی 40*40 با دقت شبکه بندی گردیده و سپس فریم نما در داخل این شبکه ها قرار می گیرد. وجود لاستیک های هوابندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملاً ایزوله گردد. از مزیت های سیستم های فریم لس ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از خارج و همچنین امکان بهره گیری از باز شو مخفی در نما می باشد. این فریم هم به صورت باز شو و هم به صورت فيکس قابل اجرا می باشد.

خصوصيات
ایجاد سطح بصری یکنواخت شیشه

عدم محدودیت رنگ فریم نصب آسان شیشه
امکان ایجاد سطوح عایق صوت و حرارت با پروفیل های Thermal Break
دارا بودن واشر های مخفی جهت آب بندی
امکان اجرا به صورت تمام آلومینیومی
ایجاد مرز جداکننده سازه نما از سازه اصلی
روش اجرا
تهیه نقشه های فاز 2 با توجه به طرح اولیه
اجرای زير سازی با استفاده از پروفیل های آهنی
ساخت فريم های آلومينيومی بر اساس نقشه ها و استفاده از برش CNC
قابل ذکر است که کلیه مراحل کار با استفاده از ابزار دقیق کنترل و هدایت می شود.

شيشه های دو جداره:
شیشه عایق از دو یا چند لایه شیشه تشکیل شده که توسط میله جدا کننده(اسپيسر)در محیط پیرامون آنها از یکدیگر فاصله پیدا میکنند و بین لایه های شیشه نیز هوا یا گازی مخصوص قرارمیگیرد.درحقیقت بین فضای خالی مبنای اصلی شکل گیری شیشه های عایق به شمار می آید این لایه های شیشه در شرایط کنترل شده کارخانه ای به میله جدا کننده با استفاده از درزگیر غیر قابل نفوذ می چسبند.
درون میله جداکننده با ماده رطوبت گير(عامل خشک کننده) پر شده که این ماده سبب بخار و رطوبت هوای فضای بین دو شیشه میگردد.شیشه های عایق می توانند به صورت ترکیبی از انواع شیشه های مختلف نظیر شیشه ساده، رنگی، رفلکس، لمينيت، سکوریت و مات و شیشه با تشعشع پایین تولید شوند.

ويژگی های مهم:
عايق حرارتی و بهینه سازی مصرف انرژی و سوخت.
عايق صوتی و کاهش آلودگی ناشی از آن.
کاهش امکان تشکیل قطرات آب بر روی سطح شیشه.
کنترل شرایط دمای محیط.
شیشه های دوجداره در زمستان حرارت بیشتری را در داخل ساختمان نگه داشته و در تابستان نیز ورود گرما را به داخل کاهش می دهند و به میزان قابل توجهی سبب افزایش کارائی سیستم تهویه مطبوع میگردند...

سه شنبه, 06 بهمن 1394 21:18

نمای ساختمان فریم لس

نوشته‌شده توسط

استفاده از شیشه بعنوان یک متریال جزء لاینفک هر ساختمان محسوب می گردد. با ظهور شیشه های رفلکس استفاده از این نوع شیشه ها در نمای ساختمان های مرتفع و برجها امروزه بسیار متداول گشته است. استفاده از نماهای شیشه ای علاوه بر زیبائی امکان استفاده از حداکثر روشنایی روز را فراهم می نماید. همچنین استفاده از شیشه های 2 یا 3 جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را ایجاد میکند. استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که دتایل های نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شيشه های فريم لس و نماهای لامل(Face Cap) می باشد.
در نماهای فریم لس شیشه ای، قابهای آلومینیومی نگهدارنده شیشه (شیشه ها می توانند تکجداره و یا دوجداره باشند) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند. فواصل شیشه ها با یکدیگر چنان نزدیک بوده که فریم فولادی حائل قابهای آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.


مزيت های سيستم Frame Less
ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از خارج
امکان بهره گیری از باز شو مخفی در نما
آسانی تعویض شیشه
عدم انتقال تنش های سازه اصلی بنا بر شیشه
عملکرد مستقل هر یک از فریم ها در برابر زلزله
امکان استفاده از رنگهای متفاوت در نما

 

چهارشنبه, 22 مهر 1394 16:36

مزایای طراحی و اجرای نمای فریم لس

نوشته‌شده توسط

نمای ساختمان فریم لس یکی از پرکاربرد ترین نوع نمای ساختمان می باشد که از ویژگی های آن ارائه ی زیبایی ، آب بندی مناسب ، نصب آسان و بارگذاری مناسب به صورت هم زمان است در طراحی و اجرای نمای فریم لس ابتدا سطح نمای ساختمان به صورت شبکه بندی به طور کامل زیر سازی می شود و پروفیل های آلومینیومی فریم نمای ساختمان روی این شبکه بندی قرار میگیرند.

چهارشنبه, 22 مهر 1394 01:56

معرفی نمای فریم لس

نوشته‌شده توسط

به کارگیری از شیشه جز جدانشدنی هر نمای ساختمان می باشد امروزه استفاده از شیشه های رفلکس به ظهور این نوع شیشه ها در نمای ساختمان های بلند و برج ها بسیار رایج است. استفاده از شیشه زیبایی به نمای ساختمان می بخشد و علاوه بر این امکان استفاده از بیشترین حد روشنایی روز را فراهم می کند به کارگیری شیشه های دو یا سه جداره در نمای ساختمان به عنوان عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب عمل می کند استفاده از طراحی های مدرن در نمای ساختمان باعث شده جزییات نصب نیز متفاوت باشد که از آن جمله شيشه های فريم لس و نماهای لامل(Face Cap) می باشد.

در طراحی و اجرای نمای فریم لس شیشه های تک یا دو جداره توسط قابهای آلومینیومی نگهدارنده روی یک فریم فولادی نصب و فیکس میشود این فریم فولادی از پروفیل هایی با اندازه های مختلف ساخته میشود. در این نمای ساختمان فاصله ی شیشه ها از یکدیگر تا حدی به یکدیگر نزدیک است که فریم فولادی نگهدارنده ی قابهای آلومینیومی ازرو به روی نمای ساختمان دیده نمیشود.

شنبه, 22 فروردين 1394 05:28

طراحی و اجرای نمای شيشه ای فريم لس (Frame Less)

نوشته‌شده توسط

یکی از جدیدترین اواع نمای ساختمان نمای فريم لس (Frame Less) می باشد. امروزه استفاده از این نوع نما در برج ها و ساختمان های بلند گسترش یافته است. شیشه یکی از متریال هایی است که در تمام ساختمان ها از ان استفاده می شود. ظهور شیشه های رفلکس نسل جدید شیشه ها، باعث افزایش استفاده از این متریال در نماهای ساختمانی شده است. نماهای شیشه ای علاوه بر زیبائی امکان استفاده از حداکثر روشنایی را در روز فراهم می نماید. همینطور استفاده از شیشه های 2 یا 3 جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را فراهم می کند. استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که دتایل های نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شيشه های فريم لس و نماهای لامل (Face Cap) می باشد. نمای فریم لس امروزه یکی از اولویت های طراحی نمای ساختمان می باشد.
در نماهای فریم لس شیشه ای، قابهای آلومینیومی نگهدارنده شیشه (شیشه ها می توانند تکجداره و یا دوجداره باشند) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند. فواصل شیشه ها با یکدیگر چنان نزدیک بوده که فریم فولادی حائل قابهای آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.

مزایای نمای Frame Less
سهولت تعویض شیشه
عملکرد مستقل هر یک از فریم ها در زمان زلزله
دید متفاوت فریم نگهدارنده شیشه از خارج از ساختمان
امکان اجرای باز شو مخفی در نمای ساختمان
عدم انتقال تنش های سازه اصلی بنا بر شیشه
بهره برداری از تنوع رنگ در نما

مشخصه های مهم نمای فریم لس:
نمای فریم لس عايق حرارتی بوده و منجر به بهینه سازی مصرف انرژی و سوخت در ساختمان می گردد.
این نما صد در صد عايق صوتی می باشد و منجر به کاهش آلودگی ناشی از آن می گردد.
با استفاده از این نما امکان تشکیل قطرات آب بر روی سطح شیشه کاهش می یابد.
دمای محیط کاملا کنترل می گردد.
وجود شیشه های دوجداره باعث می شود در زمستان حرارت داخل ساختمان حفظ شود و در فصل تابستان نیز ورود گرما را به داخل کاهش می یابد. نمای فریم لس به میزان بسیار زیادی منجر به افزایش کارائی سیستم تهویه ساختمان میگردد.

کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است