کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

طراحی و اجرای نمای اسپایدر

طراحی و اجرای نمای اسپایدر (3)

سه شنبه, 13 بهمن 1394 22:06

انواع طراحی و اجرای نمای اسپایدر

نوشته‌شده توسط

اسپایدر با سازه کابلی، خرپا کابلی
در این روش سازه ای از کابل بصورت کراس و تور و یا خرپا وظیفه تحمل بار وانتقال آن به تکیه گاه ها را بر عهده می گیرد. ویژگی خاص این گونه نما زیبایی منحصر به فرد آن می باشد.

اسپایدر با سازه اسپیس فریم
در این روش اسپایدر با کمک یک واسط بر روی گوی اسپیس می نشیند. از جمله کاربردهای آن اجرای دقیق سطوح کروی، عرق چین و چند قوسی است.

اسپایدر کلمپ/ ایکس
پنجه هی اسپایدر را می توان به صور مختلف طبقه بندی نمود ولی متداول ترین آن سیستم های کلمپ و ایکس می باشد. قطعات کلمپ بصورت یک گل میخ و یا یک قطعه صلیب شکل بوده که شیشه را در خود جای می دهند و قطعات ایکس قطعاتی هستند که بصورت حرف ایکس و یا اچ انگلیسی بوده و توسط پیچ هایی که در شیشه جاسازی می شوند به اسپایدر متصل می گردند.

اسپایدر فین گلس
با استفاده از این روش می توان جداره های شیشه ای تا ارتفاع 7 متر را طراحی کرد. سازه نگهدارنده این روش به جای فلز، شیشه می باشد، به این ترتیب که یک تیغه شیشه ای لمینیت عمود بر صفحه نما در پشت نما قرار گرفته و پنجه های اسپایدر بر روی آن نصب می گردند سپس می توان شیشه های نما را نصب نمود.

دوشنبه, 12 بهمن 1394 18:19

شیشه اسپایدر در نمای ساختمان

نوشته‌شده توسط

با پیشرفت پوشش های شیشه ای و تمایل معماران به خلق پوسته های جدید، کار آمد و زیباتر پوسته های اسپایدری پا به عرصه گذاشتند. از ویژگی های اسپایدر می توان از :

سبکی
شفافیت
سادگی دیتایل
اجرای سطوح پیچیده
تنوع دیتایل
و تحمل بهتر زلزله نام برد.
سازه نگهدارنده اسپایدر می تواند کابل، خرپا و یا سیتم های متنوع دیگر باشد.

چهارشنبه, 06 آبان 1394 14:14

نمای اسپایدر

نوشته‌شده توسط

اجرای نمای ساختمان به وسیله ی شیشه های معلق اسپایدر امروزه سبب زیبایی و زینت بخش ساختمان های تجاری و اداری ، مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ می باشد.

طراحی و اجرای نمای اسپایدر از سبک هایی مدرنی ست که امروزه گسترش یافته است و امکان حداکثر دید را با کمترین میزان استفاده از فریم و فلزات با بالاترین سطح ایمنی و عایق بندی فراهم میکند.

کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است