کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

پنج شنبه, 23 مهر 1394 01:21

معرفی نمای کرتین وال

نوشته‌شده توسط 
امتياز اين آيتم
(0 راي)

نوعی دیگر از نمای ساختمان شیشه ای نمای کرتین وال است که یکی از از زیبا ترین و مدرن ترین نمای ساختمان ها به شمار می رود که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد. در نمای ساختمان کرتین وال از پروفیل آلومینیوم به جای فریم آهنی استفاده میشود و نمای ساختمان به صورت شیکه ای و تلفیقی از شیشه و آلومینیوم می باشد سیستم کرتین وال علاوه بر کاربرد در نمای ساختمان خود نیز یک سازه محسوب میشود.

نمای ساختمان کرتین وال از مقاومت بالایی برخوردار می باشد علت این ویژگی آن است که سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و احتیاجی به شبکه بندی برای زیر سازی نمای ساختمان احتیاج ندارد. در نمای ساختمان کرتین وال خود پروفیل به وسیله ی پلیت و پیچ های لوبیایی داخل آن قابل تنظیم است و به نمای ساختمان متصل می شود .

در طراحی واجرای نمای کرتین وال شرایط نصب به گونه ای است که در مواجه با تنش های ناشی از زمین لرزه و نشست های احتمالی ساختمان انعطاف پذیری خاصی دارد و در مواقع ضروری Self Support عمل میکند این نمای ساختمان کاملا به صورت صنعتی و تماما آلومینیومی طراحی و اجرا می گردد. این نمای ساختمان در انواع فریم لس و فیس کپ ساخته و اجرا می شود.

نمای ساختمان کرتین وال به زیر سازی آهنی احتیاجی ندارد دارای تنوع رنگ بالایی ست و می توان آن را در طرح های چوبی اجرا نمود نمای ساختمان کرتین وال در برابر تنش های جانبی و قائم مانند زمین لرزه و باد و تکان های شدید مقاومت خوبی دارد.

شیشه های مورد استفاده در این نمای ساختمان 18 الی 40 میلیمتر ضخامت دارد و نقش عایق حرارتی و صوتی را کاملا ایفا میکنند طراحی این سیستم برای نمای ساختمان زیبا و استاتیکی ست. عدم استفاده از پیچ و پرچ در ترکیب قطعات و امکان طراحی بازشوی مخفی در آن باعث دید بسیار عالی و بالا رفتن ضریب آب بندی و هوا بندی و مقاومت این نمای ساختمان شده است.

بارز ترین وجه تمایز سیستم فریم لس و فیس کپ استفاده از درپوش ویژه در سیستم نمای ساختمان فیس کپ و عدم استفاده از آن در نمای ساختمان فریم لس می باشد. در طراحی پروفیل های این سیستم نمای ساختمان مباحث مربوط به زلزه، باد و محاسبات استاتیکی رعایت شده و مصالح مورد نیاز هر پروژه بنا به اقتضای هر پروژه جداگانه محاسبه و خصوصیات پروفیل نمای ساختمان کرتین وال مربوطه مشخص می گردد.


دفعات مطالعه 1229 مورد تاريخ آخرين ويرايش دوشنبه, 27 مهر 1394 16:15

کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است