کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

طراحی نمای ساختمان به صورت مدرن

طراحی نمای ساختمان به صورت مدرن

نمای ساختمان امروزه دکوراسیون و فضا سازی از موارد بسیار مهم از دیدگاه سازندگان و طراحان داخلی و همچنین خریداران محسوب میشود . مشتریان در هنگام انتخاب ملک ، صرف نظر از مسکونی یا تجاری بودن آن تمامی جوانب را از نقطه نظر زیبایی و کاربردی بودن فضاها مورد بررسی قرار میدهند ،

که این حساسیت در بازار فعلی نیز سازندگان و طراحان را برآن داشته که از نقطه نظر طراحی ، سبک های متفاوت با سالیان گذشته را ارائه دهند . به طور کلی این امر بازار رقابتی را در میان طراحان داخلی و طراحان نمای ساختمان ایجاد کرده است که این روزها با گذر از نقاط مختلف شهر تهران شاهد تنوع بسیار زیاد در نمای ساختمان های نوساز هستیم .

درنگاه اول ، نمای ساختمان مهمترین عامل در جلب نظر مشتریان با ذوق است ، که امروزه طراحان مجرب با استفاده از سنگ های نمای بسیار زیبا و متنوع ، مجسمه ها ، نورپردازی حرفه ای ، درب های ورودی مجلل ، لوسترهای زیبا در سرسرا ، زیبایی نمای ساختمان را صدچندان میکنند. عامل دوم در جلب نظر مشتریان ، فضا سازی و طراحی محوطه ورودی ساختمان میباشد . در این زمینه طراحان از ایده های جدید همچون آلاچیق ، آب نما ، درختکاری ، گل کاری ، نور پردازی و .... بهره میگیرند . در ویلاها و ساختمان های شمالی که حیاط در جلوی ساختمان قرار می گیرد ، به دلیل وجود فضا ، محوطه سازی و زیباسازی فضای حیاط عامل موثری در جلب توجه مشتریان است .

 لابی فضایی بعد از درب ورودی ساختمان است که منتهی به راهرو ها ، آسانسور ، پارکینگ ، استخر و فضای ورزشی میشود.بخشی از فضای لابی معمولا به مبلمان راحتی اختصاص داده میشود که برای استفاده ساکنین یا مهمانان و همچنین برای برگزاری جلسات ساختمان درنظر گرفته شده . لابی ساختمانبخش دیگری از فضای لابی به اتاق مدیریت اختصاص داده میشود که براساس نظر طراح یا به صورت اتاقی با فضای بسته و یا اتاقی با شیشه سکوریت درنظر گرفته میشود . برای دکوراسیون لابی نیز استفاده از آب نما ، گیاهان آپارتمانی و سنگ های تزیینی ، سنگ نما ، چوب نما ، دیوارپوش های بسیار متنوع رایج میباشد. پس از گذر از لابی ، فضای راهروها مورد توجه قرار میگیرند ، از این لحاظ که راهروها دارای شیب ملایم با پله هایی با ارتفاع کم و متعادل باشند و سهولت در رفت و آمد را در مواقع لزوم برای ساکنین و مهمانان فراهم کنند. برای پوشش دیوارهای راهرو نیز از سنگ ها یا دیوار پوش های مطابق با پوشش لابی استفاده میشود که هم هماهنگی فضاها حفظ شود و هم از لحاظ استحکام در برابر آسیب های ناشی از حمل اثاثیه منازل ، تضمین شده باشد. پس از گذر از راهرو به ورودی درب آپارتمان میرسیم که بر اساس قوانین جدید میبایست با شیشه های سکوریت محفوظ شوند . شیشه های سکوریت برحسب قیمت انواع متفاوتی دارند ، از قبیل : ضدسرقت ، ضدگلوله و ..... . طراحان برای درب های ورودی آپارتمانی در حال حاضر از درب های ضدسرقت که مجهز به قفل های پیشرفته هستند استفاده میکنند ، که این درب ها برحسب نوع چوب بکار رفته ، نسوز بودن چوب ، تکنولوژی قفل های بکار رفته و برند مربوطه قیمت های بسیار متنوعی در بازار دارند . نوع تفکیک فضاها در نقشه ساختمان بسیار مهم است. چرا که طراحی داخلی پنت هاوس ها ، ویلاها ، آپارتمان ها ، ارتباط مستقیمی با میزان نور داخلی ساختمان دارد . چنانچه فضای داخلی ساختمان از نور خوبی برخوردار باشد، طراحان امکان خوبی برای استفاده از رنگ های متضاد ( روشن – تیره ) را در قسمت های مختلف دارند . اما چنانچه فضای داخلی نورگیر خوبی نداشته باشد، طراحان در بخش های کمتری امکان استفاده از رنگ ها و نماهای تیره را دارند . طراحان مطرح ، آن دسته از طراحان داخلی هستند که هماهنگی دلنشینی را در تلفیق نورپردازی ، کف پوش ها ، دیوارپوش ها ، سقف کاذب ، کاغذ دیواری و رنگ ها ایجاد کنند.


کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است