کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

طراحی نمای کامپوزیت و اجرای آن


امروزه برای طراحی نمای ساختمان ااز کامپوزیت استفاده می شود که لایه های تشکیل دهنده آن عبارتند از :  یک لایه به نام پلی اتیلن که قسمت داخلی کامپوزیت را تشکیل می دهدو ضخامت آن 4 میلی متر می باشد . و دو لایه آلومینیومی که قسمت بیرونی را تشکیل می دهد که هر لایه دارای ضخامت پنج دهم می باشد و رنگ لایه ی بیرونی آلومینیومی  رنگ الکترواستاتیک می باشد .

موارد مصرف :
در طراحی نمای بیرونی ساختمان های مسکونی-تجاری و نماهای داخلی (پارتیشن بندی-دکور سازی و کاور کردن فضاهای نامناسب)
دیتایل های نصب :
به دو روش اجرا می شود:
 دیتایل فیکس که زیر سازی بطور کامل با پروفیل های فلزی می باشد و ورق مستقیما به روی زیر سازی تثبیت می شود
 دیتایل هنگینگ: که زیرسازی فلزی و آلومینیومی (ناودانی-بچه ناودانی و بولت) انجام می شود و ورق به صورت پانل نصب می شود
دارای رنگ بندی متنوع

لباس نقره‌اي ساختمان : طراحی نمای کامپوزیت

در حال حاضر، معماران و مجریان پروژه های ساختمانی در طراحی نماهای خود از محصولات گوناگون آلومینیومی در بخش‌های مختلف بنا از جمله سقف‌های كاذب،‌ درب و پنجره، ‌نما، تاسیسات الكتریكی و مكانیكی و... استفاده‌های بي‌شماری مي‌كنند.در این نوشتار ضمن معرفی گونه‌اي خاص از محصولات آلومینیومی که در بازارهای ایران به خوبی مطرح شده است، به اختصار به برخی از كاربردها و مزایای آلومینیوم در طراحی نمای ساختمان‌ها مي‌پردازیم.
با ظهور مدرنیسم در معماری و ‌شروع عصر مدرن و همزمان با روی کار آمدن معمارانی چون میس وندرو و معماران تحصیل كرده مدارسی مانند باوهاس و علاقه جهانیان به ایجاد بناهای بلند مرتبه و به طور كل، شروع ساخت و سازهای صنعتی در غرب بحث پیش ساختگی و استفاده از مصالح پیشرفته به یكی از مهمترین دغدغه‌های طراحان و مجریان و تولیدکنندگان بدل شد.
در این میان نگاه‌هاي معمارانه به سمت آلومینیوم و توليدات اكسترود شده آلومينيوم سوق پیدا کرد؛ چرا که آلومینیوم به علت خصوصیت منحصر به فرد خود همچون سبكی، عایق بودن، انعطاف‌پذيری، در دسترس بودن، ارزان بودن نسبی، باربر بودن و جلال خاص مي‌توانست تمام نیازهای مخاطبان خود را برآورده سازد.
همه چیز درباره پانل
قریب ده سال پیش شرکت‌های تجاری که در حوزه مصالح ساختمانی نوین فعالیت مي‌کردند یکی از زیر مجموعه‌های صنایع آلومینیومی را وارد ایران کردند که با نام «پانل» یا «پنل» مشهور شدند. نام کامل این محصول ورق‌های کامپوزیت آلومینیوم است و در طراحی نماهای خارجی بنا، ديوارهاي داخلي و فضاي اداري، درهاي عايق باد و توفان، قاب‌هاي پنجره، ساختمان‌هاي تجاري سبك و ساختمان‌هاي نمادين مورد استفاده قرار مي‌گیرند.
«کامپوزیت» به معنای ترکیب شده است. پانل‌ها از ترکیب چند لایه متریال مختلف به همراه پوشش آلومینیومی به دست آمده‌اند و سرچشمه نام گذاری این ورق‌ها از این جاست. دو صفحه آلومینیومی روکش شده، سطح هسته پلی اتیلنی آن را پوشانده‌اند. چسباندن این سطوح به هسته، توسط فرآيند‌های شیمیایی و مکانیکی صورت مي‌گیرد به طوری که در مقابل ورقه ورقه شدن به شدت مقاومت مي‌کند.
مصرف‌کنندگان این محصول بيشتر به دنبال رنگ‌های متنوع آن هستند به همین منظور در کارخانه از فرآيندهای مختلفی جهت تغییر در رنگ محصول استفاده مي‌کنند. از جمله پوشش‌هايی که معمولا براي تغییر در ورق‌های آلومینیومی رویی استفاده مي‌شود ‌اندونيزه كردن،  (پلي وينيليدين فلورايد)، رنگ مايع و روكش پودري است.‌اندونيزه كردن يكي از اولين فرآيندهاي روكش كردن آلومينيوم بود كه از سال 1920 ميلادي تاكنون استفاده مي شود. شیوه کار اين است كه سطح آلومينيوم با موادی پوشيده مي‌شد به طوري كه عمر طولاني داشته باشد، محكمتر شود و با دوام و مقاوم در برابر خوردگي باشد. معمولا معماران و طراحان به سمت پانل‌هایی رفته‌اند که بنا بر عمل‌ اندونيزه كردن، عمل آوری شده باشند .

کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است