کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

درباره ی نماهای آجری

  وقتی اصطلاح طراحی نمای ساختمان را می شنویم منظور همان طراحی و اجرای بخش بیرونی ساختمان می باشد .پس طراحی نمای ساختمان باید بر اساس شرایط جوی و آب و هوایی انتخاب شود تا مقاومت و استحکام کافی را داشته باشد .یعنی در مورد طراحی نمای ساختمان علاوه بر زیبایی باید به استحکام آن هم توجه شود .البته لازم به ذکر است که نمای انتخاب شده علاوه بر موارد بالا باید با طراحی نما های اطرافش هم تناسب و همخوانی داشته باشد.

در کار طراحی نمای ساختمان می توان از مصالح مختلفی استفاده نمود. حتی گاهی مصالح مختلف ترکیب می شوند. حتی سبک های مختلفی از قبلی مدرن، کلاسیک، سنتی و ... برای طراحی نمای ساختمان وجود دارد. شرکت های طراحی نمای ساختمان برای نمای ساختمان می توان از مصالح مختلفی مانند آجر نما – انواع سیمان کاری – انواع سنگ - انواع دانه های سنگی رنگی با چسب های مخصوص یا انواع ورق های فلزی آلومینیوم و غیره استفاده می کنند . نمای آجری

برای نمای آجری باید از آجری که برای نماسازی تهیه می شود استفاده نمود این آجر ها به رنگهای بهی - قرمز - ابلق در بازار یافت می شود . برای نماهای آجری بهتر است آجرها را قبل از مصرف تیشه داری نمود منظور از تیشه داری این است که اضلاع آجررا به وسیله تیشه یا ماشینهای تراش مخصوصی کاملاً گونیا می نمائیم برای پهن کردن

ملات نماهای آجری معمولاًاز شمشه ملات استفاده می کنند . شمشه ملات وسیله ای است که از تخته هایی به عرض 5/1 الی 2 سانتیمتر و طول آن در حدود 50 سانتیمتر است درست شده و در موقع پهن کردن ملات شمشه ملات را طوری روی دیوار قرار می دهند که یک ضلع آن روی دیوار در محل پهن کردن ملات در قسمت نما و ضلع دیگر آن متکی به نما قرار می گیرد .

آنگاه ملات را پشت آن پهن مینمایند که در نتیجه هم ملات درحدود5/1الی 2 سانتیمتر از لب کار عقب تر خواهد بود که از این عقب بودن ملات برای بند کشی استفاده می نمایند و هم ضخامت ملات در تمام قسمت ها یکنواخت خواهد شد . آجر ها باید در تمام رگها با ریسمان و شاقول چیده شود . در موقع دوغاب دادن روی دیوار باید کاملا توجه نمود که دوغاب به قسمت نما ریخته نشود زیرا در اینصورت منظره ناخوشایندی بآن خواهد داد . ویا بطور کلی از ریختن دوغاب در طراحی نمای آجری باید صرف نظر گردد.

کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است