کانکس

نورگیر

سقف حیاط خلوت

طلق پلی کربنات

سقف پاسیو

استفاده از سیمان در نمای ساختمان

استفاده از سیمان در نمای ساختمان انواع مختلفی دارد از قبیل تگرگی ، سیمان شسته ، چکشی و ... که هرکدام یک از این ها در محل با دانه ماسه های مختلف رنگی ساته می شوند اگر سد های بزرگ با سیمان تخته ماله اندود شود نشست های ساختمان در آن ترک مویی ایجاد می نماید برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است روی نمای ساختمان خطوطی در جهت های عمودی و افقی به فاصله‌های حدود ۵/۱ تا ۲ متر ایجاد کنیم تا این نرک ها روی نمای ساختمان دیده نشوند.

در موقع سیمان کاری ابتدا زیر کار را سیمان معمولی و ماسه می‌پوشانند که به این لایه اصطلاحا آسترمی‌گویند قبل از آستر کردن باید تمام سطح دیوار شمشه گیری بشود. آنگاه باید بین شمشه‌ها را با ملات ماسه سیمان پر کرد در طول سیمان کاری نمای ساختمان و همچنین تا چند روز بعد از اجرای نمای ساختمان با سیمان باید حداقل روزی ۳ الی ۴ بار دیوار سیمان کاری شده را به وسیله آب مرطوب شود. در غیر اینصورت ماسه سیمان مصرف شده به صورت پودر در آمده و با کوچکترین تماسی فرو میریزد.

باید توجه نمود کلیه مصالحی که به همراه سیمان در نمای ساختمان مصرف میشود باید در حرارت های چهار الی پنج درجه باای صفر انجام شود تا موجب فساد و یخ زدگی ملات نشود. در کلیه نمای ساختمان ها بایتی سی سانتیمتر پایین کار یک ردیف سنگ پلاک کار شود زیرا این قسمت به علت تماس مستقیم با زمین و عوامل جوی باید مقاوت بالاتری نسبت به سایر قسمت های نمای ساختمان داشته باشد معمولا برای این قسمت از نمای ساختمان از سنگ های ناصاف و تیره مانند سنگ های دو تیشه استفاده میشود.

کلیه حقوق متعلق به سایت طراحی نما می باشد. نشر مطالب تنها با ذکر سایت و لینک مربوطه بلامانع است